№1 в света Симона Халеп грее на корицата на ELLE и бие в Щутгарт

Световната №1 Симона Халеп е лицето на майския брой на румънското издание на списание ЕLLE. Тя засне специална фотосесия за корицата и даде еклузивно интервю за списанието, което от тази сутрин е по вестникарските будки в северната ни съседка.

A post shared by ELLE Romania (@elleromania) on Apr 24, 2018 at 11:19pm PDT

Междувременно Халеп се пребори с физически проблеми, за да победи словашката ветеранка Магдалена Рибарикова в три сета в последния мач от късната сесия на турнира Porsche Tennis Grand Prix в Щутгарт. Румънката спечели с 4:6, 6:2, 6:3 и се класира за четвъртфиналите на надпреварата.

Тя (б.р. Рибарикова) игра наистина добре в първия сет, тя винаги е била труден съперник за мен”, заяви Халеп. “Аз просто се стараех да задържа топката в игра и да я насочвам повече към нейния бекхенд. Опитах на спра пропуските, защото направих много в началото на втория сет. След това намерих своя ритъм”, добави румънката, която преди да "възкръсне" във втория сет и да спечели последните пет гейма поиска медицински таймаут заради травма на дясното коляно.

A post shared by Simona Halep (@simonahalep) on Apr 25, 2018 at 11:43pm PDT