100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Надал си свърши работата в първия мач в Барселона

Носителят на 16 титли от “Големия шлем” и световен номер 1 Рафаел Надал преодоля с повече от очакваното трудности 1/16-финалите на тенис турнира от сериите АТР500 в Барселона, където преследва безпрецедентна 11-а титла. Матадора се наложи с 6:4, 6:4 над 77-ия в световната ранглиста Роберто Карбайес Баена, който остави много приятни впечатления с представянето си срещу Краля на клея.

Карбайес Баена обаче не можа да направи това, което Григор Димитров успя на “Мастърс”-а в Монте Карло - да затвърди пробива си в първия сет срещу Надал, който моментално си възстанови равенството 2:2 от втората си възможност за рибрейк.

Световният номер 1 затвори първата част за 59 минути, като осъществи нов пробив за 3:2 и вече значително наклони везните към себе си. От четвъртия си сетбол пък Мадатора най-после успя да затвори частта и да дръпне в резултата. Вторият сет протече по идентичен сценарий, като Карбайес Баена отново осъществи пробив, но пак не можа да го затвърди и Надал поведе с 4:3 след рибрейка, след като вече бе спечелил и първото за сета подаване на съперника си. Впоследствие Краля на клея приключи мача убедително на свой сервис, без да загуби нито една точка.

Така Надал записа 12-и успех в 13 мача през сезона. Той се стреми към 11-и трофей в Барселона, 55-и на червено и общо 77-и в кариерата си, с който да се изравни с друга легенда Джон Макенроу (САЩ).

Серията на Надал от спечелени сетове на червено се увеличи на 38, като той продължава да подобрява собственото си върхово постижение, a вече задмина номер 1 в историята по този показател Илие Настасе (36). Матадора извади късмет с резултатите от деня, защото и Кей Нишикори, и Новак Джокович отпаднаха в първите си мачове. Така следващият опонент на Надал ще бъде Гийермо Гарсия-Лопес, а после евентуално го очаква мач с Фелисиано Лопес или Мартин Клижан.