Бостън е на победа от полуфинал на Изток

Бостън се доближи само на победа от втория кръг, след като в мач № 5 победи като домакин с 92:87 Милуоки и така поведе с 3-2 в първия рунд от плейофите на Изток. "Келтите" подсигуриха успеха си през първото полувреме, когато поведоха с 16 точки в края на втората четвърт и с 11 на почивката. През второто полувреме Милуоки опита да осъществи обрат, но добрата игра в защита на Бостън не позволи това.

Ал Хорфърд бе най-резултатен за победителите с 22 точки и 14 борби, Тери Розиър вкара 16, а с 14 остана Джейлън Браун. За Милуоки Крис Мидълтън вкара 23 точки, Джабари Паркър прибави 17, а Ерик Бледсо и Янис Адетокумбо завършиха с по 16.

Мач №6 от серията, който се явява решителен за Милуоки, ще бъде в четвъртък, а победителят от серията ще срещне в следващия кръг отбора на Филаделфия.