Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Филаделфия изхвърли Маями

За втория кръг на плейофите се класира и отборът на Филаделфия. Сиксърс се наложиха със 104:91 над Маями и спечелиха серията с 4:1 победи. Така играчите от старата американска столица станаха първият отбор от Източната конференция, който продължава напред, а за клуба това ще бъде първо участие във втория етап на елиминациите от 2012 година.

Както и в първите четири мача от серията, така и сега до почивката Филаделфия не водеше в резултата. Двата тима се оттеглиха след първите 24 минути при резултат 46:46, но домакините решиха всичко в третата част, която спечелиха с 34:20. Елиминацията на Маями бе и първа спечелена плейофна серия за треньора на Сиксърс Брет Браун.

Най-резултатен за победителите бе Джей Джей Редик с 27 точки, а младите звезди на отбора Джоел Ембийд и Бен Симънс приключиха срещата с показатели от 19 точки и 12 борби за Ембийд и 14 точки, 10 борби и 6 асистенции за Симънс.

Кели Олиник вкара най-много за Маями - 18 точки, докато Дуейн Уейд реализира 11.