Академик Бултекс 99 влиза в плейофите като №2

Академик Бултекс 99 си осигури второто място в редовния сезон на НБЛ, след като в последния кръг надигра Берое у дома с. Пловдивчани завъшршват с 18 победи и 6 загуби и ще играят с Ямбол в първия кръг на плейофите, докато заралии финишират пети с 12 победи и 12 поражения и ги чака двубой с четвъртия в крайното подреждане - Рилски спортист.

Домакините стартираха убедително и още след първата част водеха с добра разлика, след като удържаха беройци до само 13 реализирани точки и бяха напред с 15 след 10 минути - 28:13. Дистанцията между двата тима остана двуцифрена и през втория период, а в средата на двубоя Академик бе напред с 44:31. Берое така и не успя да свали разликата до по-малко от 10 точки и през третата четвърт, която завърши при резултат 71:57, а във финалните 10 минути “студентите” удържаха водачеството, за да спечелят с 82:70.

Димитър Димитров затвърди добрата си форма и вкара 21 точки за Академик Бултекс 99, към които добави 11 борби. Никола Маравич, Айзея Юмипиг и Мартин Дурчев пък добавиха по 14 точки всеки.

Александър Янев със 17 и Филип Виденов с 16 точки бяха най-резултатните играчи на старозагорци.