Балкан се пребори за третото място

Балкан (Ботевград) завършва редовния сезон в НБЛ на трета позиция, а това стана факт след успех с 92:80 над Рилски спортист в последния кръг от първенството. Така ботевградчани събраха 19 победи и 5 загуби, а самоковци имат в актива си 16 успеха и 8 поражения, с които ще влязат в плейофите като четвърти в таблицата.

Цялата стартова петица на домакините завърши с двуцифрени точкови показатели, като най-резултатен бе Игор Кесар с 18 точки. Брандън Фортънбъри и Дивон Уошингтън добавиха по 15, а Христо Захариев с 12 и Джордан Калахан с 10 допълниха реализаторите сред титулярите. Венцислав Петков се включи от пейката с 10 точки.

Рилски спортист не поведе в резултата нито веднъж в “Арена Ботевград” днес, а най-голямата разлика в полза на Балкан бе 12 точки. Първата част бе спечелена от домакините с 19:17, а до почивката те увеличиха преднината си с още 2 точки за 44:40. Добрите минути на Балкан продължиха и в третата част, която финишира при 71:63, а въпреки че Рилецо на няколко пъти скъсяваше дистанцията до само три точки в последната част, гостите нямаха сили за нещо повече и играчите на Небойша Видич заслужено спечелиха с 92:80, осигурявайки си по-предното място в класирането.

Травис Тейлър реализира 21 точки за самоковския тим, Златин Георгиев вкара 19, а Йордан Бозов се включи перфектно с 14 точки, 6 борби и 4 асистенции. Евън Равънел пък добави 13 точки и 8 борби.