Левски взе купата на България след драма с ЦСКА-София при набор 2004 (видео+галерия)

Отборът на Левски при набор 2004 година спечели Купата на България. Талантите на "сините" победиха връстниците си от ЦСКА-София в много драматичен сблъсък на стадион "Витоша" в Бистрица. Левскарите спечелиха след изпълнение на дузпи с 5:3, а редовното време завърши 1:1.

Финал за Купата на България Левски - ЦСКА - София(набор 2004)@@@Павел Жабов, който е син на бившия футболист на "армейците" Петър Жабов, даде аванс на "червените" в 41-ата минута. Талантливият син на треньора на Атанас Борносузов - Йоан, стреля от фаул, вратарят Калоян Славчев не се намеси добре и прати топката в краката на младия Жабов, който се разписа за 1:0.
Финал за Купата на България Левски - ЦСКА - София(набор 2004)@@@
Играчите на Йордан Петков обаче изравниха в 53-ата минута с попадение на Виктор Атанасов. Нападателят на "сините" се откъсна от защитата на "червените", след като негов съотборник изрита топката напред. Атанасов надбяга защитата и сам срещу вратаря Иван Маринов вкара за 1:1.
Георги Чорбаджийски, който е брат на Божидар Чорбаджийски, се размина с попадение, тъй като вратарят Славчев спаси негов удар.
Атанасов беше много активен за "сините", но въпреки това Левски също не успя да вкара втори гол и срещата завърши наравно.
При дузпите Кьосов даде аванс на Левски, а Славчев спаси удара на Влаевски. Арахангелов, Димов и Атанасов бяха точни за "сините", докато Лозанов, Чорбаджийски и Жабов вкараха за "червените", Георги Атанасов отбеляза петата дузпа и Левски стана носител на Купата на България.
Това бе първият от трите финала в турнира. В сряда Левски и Ботев (Пловдив) ще спорят в Горна Оряховица при набор 2002 година, а в четвъртък Септември и Черно море при набор 2000 г. във Велико Търново.

Финал за Купата на България Левски - ЦСКА - София(набор 2004)@@@ЛЕВСКИ - ЦСКА-София 1:1 (5:3 след дузпи)

0:1 Павел Жабов (41)

1:1 Виктор Атанасов (53)

1:0 Емил Кьосов (Л)

1:0 Мартин Влаевски (Ц) - пропуск

2:0 Николай Арахангелов (Л)

2:1 Йоан Лозанов (Ц)

3:1 Денис Димов (Л)

3:2 Георги Чорбаджийски (Ц)