Три медала за Татяна Воложанина в Баку

Татяна Воложанина спечели един сребърен и два бронзови медала на финалите на отделните уреди при девойките на международния турнир по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан), който е съпътстващ на Световната купа за жени и за ансамбли от петък до неделя. Българката игра отлично и спечели сребърното отличие във финала на бухалки с оценка от 15.650 точки. Златото завоюва представителката на Русия Дария Трубникова с 16.700 точки. Трета се нареди гимнастичката от Израел Валерия Соцкова, която получи 15.650 точки, но Воложанина има по-висока оценка за изпълнение.

На топка българката също успя да изиграе своето трудно съчетание по най-добрия начин и с оценка от 15.850 се качи на трето място на почетната стълбичка. На топка шампионка стана рускинята Дария Трубникова със 17.650 точки. Във финала на лента Татяна Воложанина спечели още един бронзов медал, след като беше оценена с 15.600 точки. Първа е представителката на домакините Арзу Халилова с 15.850 точки.

Във финала на обръч Вероника Любчова се нареди на седмо място с 13.700 точки, а шампионка стана Лала Крамаренко от Русия със 17.750. Българският тим в състав Татяна Воложанина, Анна Келман и Вероника Любчова завърши на четвърто място в отборното класиране при девойките вчера. От петък до неделя в Баку ще се проведе кръг от Световната купа, а България ще бъде представена от Катрин Тасева, Боряна Калейн и ансамбъл жени.