Стамен Белчев обявява целите на ЦСКА-София в турнира за Купата и в първенството

Хюстън зае пилотското място след 50-точкова четвъртина срещу Минесота

Най-добрият отбор през редовния сезон в Националната баскетболна асоциация Хюстън Рокетс е само на победа от втория кръг на плейофите, след като се наложи със 119:100 над Минесота като гост в четвъртия мач от серията.

"Ракетите" водят с 3:1 успеха и ще се класират за следващата фаза, ако вземат домакинския си мач в сряда.

Хюстън стигна до победата в Минеаполис след невероятна трета четвърт, в която играчите на Майк Д'Антони реализираха цели 50 точки срещу 20 за съперника си.

50-те пункта, записани от Джеймс Хардън и компания са второто най-добро постижение в плейофите в НБА за всички времена.

До почивката Хюстън водеше само с една точка, но гостите влязоха "под пара" във второто полувреме и не оставиха съмнение в превъзходството си.

Хардън бе най-резултатен за победителите с 36 точки. Още 25 прибави Крис Пол, Ерик Гордън реализира 18, а с "дабъл-дабъл" от 14 точки и 17 борби завърши центърът Клинт Капела.

За Минесота Карл-Антъни Таунс вкара 22 точки и овладя 15 борби, Джи Бътлър отбеляза 19 точки, а със 17 от пейката се включи Дерик Роуз.