Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Дженоа засили Верона към Серия Б

Отборът на Дженоа победи у дома с 3:1 Верона в зрелищен мач от 34-ия кръг на Серия А и засили гостите към второто ниво на италианския футбол. Българският нападател на домакините Андрей Гълъбинов изгледа мача от резервната скамейка.

Домакините откриха на “Луиджи Ферарис” още в шестата минута, когато Юри Медейрош изведе Дженоа напред в резултата.

Верона не се предаде и търсеше изравнителен гол, а мачът стана много открит. Гостите успяха да върнат едно попадение в 64-ата минута, когато Ромуло се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле.

Мечтите на Верона да си тръгне с ценна точка от Генуа обаче се сринаха в 78-ата минута, когато Даниел Беса отново изведе Дженоа напред, а в добавеното време влезлият като резерва Горан Пандев оформи крайния резултат.

Така Дженоа събра 41 точки и върви на 11-о място, докато Верона е предпоследен 19-и с едва 25.