Спартак загуби от Ахмат в Москва

Отборът на Спартак Москва допусна изненадваща загуба с 1:3 от Ахмат Грозни на собствения си стадион “Откритие Арена” в двубой от 27-ия кръг на руската Премиер лига.

Гостите откриха още в 11-ата минута, когато Магомед Митришев завърши атака, започната от косовския халф Бернард Бериша. В средата на първото полувреме Ахмат стигна до втори гол след грешка в отбраната на Спартак, а негов автор стана Исмаел.

В началото на втората част гостите шокираха с трети гол във вратата на Александър Селихов. Бериша стигна до наказателното поле, преодоля Никола Максимович и стреля в близкия ъгъл. Селихов игра с топката, но не успя да предотврати попадението. Спартак стигна до почетен гол едва в края на мача, след като Зе Луиш се пребори за топката в наказателното поле и подаде към Роман Зобнин, който я насочи към далечната греда, а Луис Адриано се разписа на празна врата.

Така Спартак остана трети с 50 точки, а Ахмат събра 34 и върви десети в класирането.