Барселона подчини Челси на финала на младежката Шампионска лига

Отборът на Барселона спечели младежката Шампионска лига. На финала в спортния център “Коловрай” в Нион младите футболисти на Барселона надвиха връстниците си от Челси с 3:0. В герой за каталунците се превърна еквадорският нападател Алехандро Маркес, който стана автор на първите два гола в двубоя. Той реализира по веднъж във всяко от двете полувремена (33, 52), а а Абел Руис добави още едно попадение в допълнителното време. Челси също имаше достатъчно възможности за поне един гол, най-вече в началото на втората част, но топката така и не влезе във вратата на Барса днес.

В 33-ата минута Абел Руис проби отляво и центрира към измъкналия се от отбраната на Челси Алехандро Маркес, който с глава отклони топката в празната врата на съперника.

Две минути след паузата Дъжон Стърлинг от Челси, който вече имаше жълт картон, бе пожален от шведския рефер Андреас Екберг. Стърлинг извърши грубичко нарушение срещу играч на Барса, но се размина с нов картон, който щеше да го изпрати преждевременно в съблекалните.

В 52-ата минута Маркес направи резултата с 2:0 с втория си гол в двубоя. Той отне топката от бранителя Марк Гюехи пред вратата на Челси и се озова сам срещу вратаря Джейми Къминг, а после с лекота го преодоля. Тук останаха и известни съмнения за нарушение в атака, но арбитърът прецени, че такова не е било извършено.

В 56-ата минута сантиметри не достигнаха на Люк МакКормик да реализира изключително красиво попадение за лондончани. МакКормик опита задна ножица и след удара му топката мина опасно близо до вратата на Иняки Пеня.

Пет минути по-късно младите англичани отново нямаха късмет. Калъм Хъдсън-Одой отправи много хубав изстрел от фаул, като топката мина през разкъсалата се стена, но срещна левия страничен стълб на Пеня и не пожела да се озове в мрежата.

В 83-ата минута резервата Чарли Браун пропусна прекрасен шанс за Челси, стреляйки неточно с глава от много добра позиция след центриране отляво.

Във втората минута на добавеното време един от големите таланти на Барселона - “деветката” Абел Руис, оформи класическата победа на “лос кулес”. Той бе точен с шут в долния десен ъгъл на Къминг и финалът приключи с изразителна победа на Барса, въпреки че крайният резултат е донакъде подвеждащ.