Ботев (Враца) громи в Гълъбово и диша във врата на "царете"

Отборът на Ботев (Враца) се върна на второ място във Втора лига. Играчите на Сашо Ангелов разпиляха с 4:0 Ботев (Гълъбово) като гост в мач от 26-ия кръг на първенството. Спас Георгиев (20, 64) и Петър Атанасов (23, 41) отбелязаха попаденията. Врачани вече имат актив от 52 точки, като изпревариха Локомотив (София), който остана с 51 точка. Лидерът Царско село пък остана на върха с 54 точки.

Футболистите на гостите бяха много мотивирани след изненадващата загуба с 0:1 от Созопол на стадион "Христо Ботев", като още в 23-ата минута водеха с два гола. Първо Спас Георгиев даде аванс на "зелените" от дузпа в 20-ата минута, а след това Атанасов удвои. Бившият нападател на Монтана вкара трети гол за гостите в 41-ата минута. Той имаше досега два гола за клуба, а днес отбеляза две попадения в рамките на 12 минути.

През второто полувреме Георгиев също вкара своя втори гол в мача и общо седми за сезона, което е с четири попадения повече от постижението му преди година. Той се разписа в 64-ата минута, след което двамата голмайстори бяха заменени от Атанас Кабов и Андреас Васев, но нови голове не паднаха.

Така Ботев (Враца) продължава да мечтае за директна промоция в Първа лига. Домакините останаха на шесто място с 38 точки.

БОТЕВ (Гълъбово) -  БОТЕВ (Враца) 0:4

0:1 Георгиев (15)
0:2 Атанасов (18)
0:3 Атанасов (40)
0:4 Георгиев (55)

БОТЕВ (Гълъбово): Мирослав Иванов, Аспарух Смилков, Димитър Трайков, Емилиян Зотев, Иван Цачев, Исус Ангелов, Николай Янков, Пламен Коларов, Рангел Абушев, Реджеб Халил, Цветелин Радев

БОТЕВ (Враца): Христо Митов, Атанас Фиданин, Даниел Гаджев, Деян Иванов, Емил Стоев, Ивайло Михайлов, Иван Колев, Иво Харизанов, Кристиян Григоров, Петър Атанасов, Спас Георгиев