Бока мачка на "Бомбонера" и докосва титлата

Аржентинският гранд Бока Хуниорс се върна на победния път в най-подходящия момент от сезона. Момчетата на Гийермо Скелото победиха Нюелс Олд Бойс с 3:1 в мач от 24-ия кръг на местната Суперлига. Успехът е изключително важен, тъй като върна преднината от шест точки на "генуезците" само 270 минути преди края на сезона.

Бока Хуниорс все по-близо до титлата@@@Шампионите бяха в серия от две поредни загуби, а в последните пет мача имаха едва седем точки, което притесняваше феновете. Именно поради това местата на "Бомбонера" бяха препълнени час преди двубоя, а подкрепата беше от първата до последната минута.

Бока Хуниорс все по-близо до титлата@@@Капитанът Карлос Тевес се завърна в игра, след като пропусна последните 35 дни от първенството. Звездата на домакините изведе съотборниците си на терена, въпреки че не е напълно готов, но предвид множеството контузии в тима, стисна зъби и излезе от първата минута.

Бившият играч на Коринтианс, Уест Хам, Манчестър Юнайтед, Манчестър Сити и Ювентус не е в оптимална форма, но в такава се намира Кристиян Павон, който беше в основната на успеха.

Бока Хуниорс все по-близо до титлата@@@Седмицата на "жълто-сините" беше най-активен, като в 27-ата минута се разходи през защитата на тима от Росарио и асистира отлично на Рамон Абила, който вкара втория си гол за тима през този сезон. Таранът удвои в 38-ата минута, след като завърши отлична атака на домакините. Пристигналият през паузата от Уракан футболист беше точен с глава, като подлуди "Ла Досе". Нападателят вкара за първи път два гола с екипа на Бока.

Бока Хуниорс все по-близо до титлата@@@Отбраната на домакините обаче проспа следващата атака на гостите, които върнаха моментално едно попадение чрез Фертоли (39). Това вбеси Скелото, който се развика на своите защитници, които загубиха концентрация.

Бока Хуниорс все по-близо до титлата@@@През второто полувреме шампионите тръгнаха да търсят трети гол, който дойде в 59-ата минута. Най-добрият на терена Павон проби отляво, след което с бомбен шут вкара за 3:1. Голът е негов шест в първенството през този сезон и общо осми във всички турнири.

Бока Хуниорс все по-близо до титлата@@@Тевес беше заменен от Буфарани, който с хубав удар нацели дясната греда, след което Павон също беше заменен под аплодисментите на "Бомбонера".

Успехът беше 17-и за "генуезците", които имат актив от 53 точки. Вторият Годой Крус има 47 точки, а третият Сан Лоренцо има 46 точки.

Бока Хуниорс все по-близо до титлата@@@Бока Хуниорс гостува на Химнасия Ла Плата, след което приема Унион Санта Фе и завършва сезона с визита на Уракан.