Левски пази лоши спомени от съдията за дербито, ето какво се случи на мач срещу Литекс през 2009-а (видео)

Отборът на Левски пази лоши спомени от рефера Николай Йорданов, който бе назначен да ръководи 1/2-финалната среща реванш от турнира за Купата на България между сините и ЦСКА-София.

През 2009 година се играе един от паметните мачове между Левски и Литекс в първенството. Срещата е на “Герена”, а рефер е Николай Йорданов.

Литекс повежда в резултата след гол на Том през първата част. В 48-ата минута Зе Соарес изравнява. Само 120 секунди по-късно Веселин Минев е изгонен с втори жълт картон.

Въпреки това, в 57-ата минута, Христо Йовов бележи от корнер за 2:1.

В 68-ата минута червен картон получава Радостин Кишишев за удар срещу Зе Соареш.

Само четири минути по-късно Левски остава с 9 човека след изгонване на Еньо Кръстовчев. Десетимата от Литекс достигат до равенството срещу деветимата сини футболисти в 89-ата минута, когато Нифлор вкарва за крайното 2:2.

Така Литекс запазва първото си място в онзи момент с 32 точки. С 29 точки на второ място е ЦСКА, Черноморец е трети (26), а Левски - четвърти (23).