Кузманов преодоля квалификациите в Италия

Националът на България за “Купа Дейвис” Димитър Кузманов преодоля квалификациите на турнира от веригата "Чалънджър" в Франкавила (Италия) с награден фонд 43 хиляди долара и гостоприемство. Номер 3 в схемата на пресявките Кузманов победи осмия поставен Елиот Беншетри (Франция) със 7:5, 7:5 за 2:17 часа.

В първия сет двамата тенисисти си размениха по един пробив до 5:5. В 11-ия гейм Кузманов отново взе подаването на съперника си, след което затвори сета при собствен сервис. Втората част се разви по същия начин. Двамата си размениха по един пробив до 5:5, а Кузманов отрази сетбол на Беншетри при 4:5. Българинът направи пробив за 6:5 и при свой сервис затвори мача.

Кузманов ще играе и в турнира на двойки. Българинът и Андреа Дел Федерико (Италия), които получиха "уайлд кард", излизат в първия кръг срещу номер 2 Ариел Бехар (Уругвай) и Максимо Гонсалес (Аржентина).