Отново два турнира белязаха уикенда в Пирин голф и кънтри клуб

На 21-ви април 2018 година в Пирин голф и кънтри клуб  се проведе първият турнир от серията Pro Shop Golf Series. Наградния фонд за турнира бе осугурен от марката Golfino, дългогодишен партньор на Пирин Голф и Кънтри Клуб. Марката GOLFINO е лидер на пазара за голф дрехи и аксесоари, доказали се във времето с качество и стил. Близо 40 участника премехира сили в съботния ден, съпътствани от слънчево време. Форматът бе индивидуален, а голфърите бяха разделени на 2 дивизии, спрямо хендикапа си.
Обявени бяха две специални награди. Наградата за Най-дълъг удар на 11-а дупка спечели Трифон Сидеров, а наградата за Най-близо до флага на 15-а дупка спечели Груди Грудев, чиято топка падна на 3,95 метра от пин позицията.

В дивизия А на първо място с личен рекорд и 38 нетни Стейбълфорд точки се нареди Антон Панайотов, който благодари на флайта си за добрата игра и на организаторите за перфектното игрище. Надпреварата за второ и трето място бе между Ивайло Филипов и Кирил Златков, които завършиха с равен резултат от 33 нетни точки. С по-добра игра на последните 9 дупки, Филипов грабна 2-рото място, а Златков остана трети.

В дивизия Б, надпреварата също бе оспорвана. Красимир Мартинов и Асен Десподски завършиха с еднакъв резултат от 30 нетни точки. Първи с по-добра игра на последните дупки стана Мартинов, а Десподски зае почетното второ място. Трети, само с точка по-малко(29), се нареди Илиян Илиев, чиято добра игра му донесе и първата купа за сезон 2018, като си пожела да не бъде последна. По време на церемонията по награждаването на победителите, участниците благодариха на своите съотборници и флайтове за добрата игра, както и на голф клуба за добрата организация. Победителите в турнира бяха наградени с дрехи и аксесоари от топ-марката Golfino, както и специално изработени трофеи.

На 21.04.2018г, неделя, се проведе първият за сезона турнир „No Handicap”(Без хендикап), който дава възможност на всеки начинаещ голфър, започнал своя курс „Зелена карта” или наскоро завършил такъв, да опита от магията на истинските голф турнири.

Със силен резултат от 44 нетни Стейбълфорд точки, първото място зае Петър Михалев. Той бе награден със златен медал и двумесечно Пълно членство в голф клуба. На второ място отново със 44 нетни точки, но с по-слаба игра на последните 9 дупки, се нареди Димитър Бъчваров, последван от Васил Петков на трето, с резултат от 23 нетни точки. Те бяха наградени с медали и едномесечно пълно членство в голф клуба.

Със силен резултат от 30 нетни Стейбълфорд точки, първото място зае Данаил Паскалев. Той бе награден със златен медал и едномесечно пълно членство в голф клуба. На второ място отново със 30 нетни точки, но с по-слаба игра на последните 3 дупки, се нареди Кристиян Алексиев, последван от Даниел Трайков на трето, с резултат от 19 нетни точки. Те бяха наградени с медали и ваучери за голф уроци, с които да подобрят играта си и да се подготвят за големите турнири.