Кливланд изравни серията срещу Индиана след 32 точки на ЛеБрон в мач №4

Леброн Джеймс отбеляза 32 точки за победа на Кливланд със 104:100 срещу Индиана, с което Кавс изравниха серията срещу Пейсърс след четвъртия мач. Джеймс добави 13 борби и седем асистенции в стотния плейофен мач в кариерата си с 30 или повече точки.

Янис Антетокумбо вкара победния кош и общо 27 точки за успеха на Милуоки със 104:102 срещу Бостън, с което Бъкс изравниха серията на 2-2 победи. Маркъс Морис пропусна стрелба със сирената, а неговият съотборник Джейлън Браунс отбеляза 34 точки за Селтикс.

Вашингтон изравни серията срещу Торонто в четвъртия мач, след като спечели със 106:98. Джон Уол отбеляза десет от последните 14 точки за Уизърдс в срещата, а Брадли Бийл записа 31 точки, но беше изваден от игра пет минути преди сирената в последната част заради лични нарушения.

Раптърс поведе с две точки след изваждането на Бийл от игра, но Уизърдс изравниха с кош на Уол. В следващата атака той асистира на Маркийф Морис, а в последните секунди на срещата поздрави феновете с по два пръста на всяка ръка. Серията е равна при 2-2, а следващият мач е в сряда.