"Абитуриентите" на Митов превзеха "Лаута" и спечелиха групата (видео)

Септември (София) победи с 2:0 Локомотив (Пловдив) в среща от плейофна група "Б", с което отборът на Николай Митов става недостижим за останалите от карето. Ишмаел Байду откри с отлично попадение в 23-ата минута, а в последните секунди на мача Димитър Костадинов наказа тръгналите на финален щурм "смърфовете". В средата на втората част Янко Георгиев спаси дузпа, бита от Веселин Марчев. При добавката полевият играч влезе изключително остро в тялото на вратаря, но за щастие до нещо сериозно не се стигна. Мачът се игра пред погледа на боса на Локо Христо Крушарски.

Направи впечатление, че извън стартовия състав на Септември остана звездата Борис Галчев, а на игрището за гостите се появиха 7-8 млади момчета, които трупат ценен опит в родния елит.

Първата прилична опасност се откри в наказателното поле на столичани. В деветата минута Димо Бакалов получи извеждащ пас през центъра на защитата, но Георги Стоичков успя да блокира капитана на "смърфовете".

В 13-ата минута Мирослав Будинов притесни за миг вратаря на домакините Илко Пиргов, но ударът му с глава не се получи.
Септември (София) - Локомотив (Пловдив)@@@
Последваха скучни минути, за да дойде 23-ата, когато гостите смълчаха "Лаута". Първо, акцията на Локомотив завърши безславно, а след това главният рефер Никола Попов "блокира" Игор Банович, който опитваше да достигне до топката пред наказателното поле на Септември. Веднага след това хората на Митов организираха контра, завършена по чудесен начин от Байду. Ганаецът се разходи сред отбраната на домакините и с премерен удар в долния ъгъл откри резултата - 1:0.

В 30-ата минута "смърфовете" пропуснаха да изравнят. Елтон дос Рейс падна в пеналта на гостите, а топката попадна на крака на Абделхаким Буна, който от чиста позиция не успя да намери вратата.

В 42-ата минута акция на гостите принуди Илко Пиргов да излезе извън наказателното поле. Стражът повали Байду в близост до флагчето за ъглов удар, което му "спечели" жълт картон. Бившият вратар на Пирин (Благоевград), Литекс и Черно море обаче се контузи и това принуди Бруно Акрапович да прави принудителна смяна. На голлинията на пловдичани застана хърватинът Антони Милина.

След почивката Локомотив наложи силен натиск, довел до серия от корнери. В 60-ата минута Елтон се оказа последна преграда пред изравняването, изчиствайки голов удар от голлинията. След пет-шест минути Янко Георгиев улови изстрел с глава на Буна и резултатът се запази непроменен.

В 72-ата минута Димо Бакалов падна в наказателното поле на Септември, макар че повторенията не показаха интервенция на Иван Тилев. Спорната дузпа обаче бе пропусната от резервата Веселин Марчев. Отлична реакция под рамката показа вратарят Георгиев, който отби удара. Марчев обаче потърси добавка и влезе изключително грубо в ребрата на героя за гостите.

В заключителните секунди на добавеното време Димитър Костадинов на празна врата направи 2:0. Той получи далечен пас от Галчев и без проблеми сложи печата за победата на Септември. Стражът на домакините Милина и бранителите бяха излезли напред да търсят изравняването при ъглов удар. Любопитно е, че и двата гола на Септември бяха дебютни за реализаторите.