Аполон и АПОЕЛ продължават гонитбата за титлата в Кипър

Отборите на Аполон (Лимасол) и АПОЕЛ (Никозия) продължават да вървят ръка за ръка в битката за титлата в първенството на Кипър. Днес и двата тима записаха победи с по 3:1. Аполон надигра с този резултат Анортозис, докато АПОЕЛ се справи с АЕК (Ларнака) като гост.

Аполон надигра Анортозис с три гола на Антон Маглица в 49-ата, 59-ата и 67-ата минута. За Анортозис се разписа Емануел игебор в 74-ата минута. Цял мач за гостите записа българският халф Владимир Гаджев.
АПОЕЛ пък стигна до успеха над АЕК с попадения на Нуно Мораиш в 11-ата от дузпа, Салай в 50-ата и Захид в 78-ата минута. За тима от Ларнака точен бе Жоан Томаш в 60-ата минута. Живко Миланов не бе в групата на гостите.

След тези мачове класирането остава непроменено, като Аполон води с актив от 79 точки, докато АПОЕЛ е две точки по-назад на второто място. Анортозис заема 3-ата позиция с 65 точки, а АЕК е на 4-ото място с 63 точки.