Сент Етиен тръгва към Европа

Роберт Берич влезе като резерва и донесе пълен обрат за Сент Етиен при победата с 2:1 срещу Троа, с което "зелено-белите" се изкачиха на шесто място в генералното класиране на френското първенство по футбол. Сент Етиен е непобеден вече в 12 поредни мача и е само на точка от петия Ница, докато Троа е 18-и и в позиция за плейоф за оставане в елита.

Бенжамен Ниве центрира към Адама Ниане и той откри резултата в осмата минута, а гостите от Троа задържаха преднината си до полувремето. Сент Етиен обаче натисна след почивката и стигна до пълен обрат. Берич изравни в 68-та минута след центриране на Ромен Хамума, а шест по-късно вкара победния гол. Словенският национал вкара седмия си гол за сезона след нова аситенция на Хамума. До края на сезона остават четири кръга.