Шалке и Кьолн не си помогнаха в мач с 4 гола (видео)

Отборите на Кьолн и Шалке 04 направиха 2:2 в битка от 31-ия кръг на германското първенство. Брийм Емболо (4) и Йевхен Коноплянка (23) вкараха за тима от Гелзенкирхен. За домакините точни бяха Леонардо Битенкурт (26) и Марсел Рисе (84). Съставът от "Фелтинс Арена" е на втора позиция в класирането, на две точки от третия Борусия (Дортмунд). В същото време Кьолн е последен и на почти невъзможните за стопяване осем точки пасив до спасителния бряг.

В четвъртата минута Брийм Емболо се хвърли на шпагат и заби топката в празната врата. Йевхен Коноплянка свърши “черната работа” с рейд по левия фланг и хубаво центриране. В 23-ата самият Коноплянка реализира прекрасно попадение. Той отново тръгна по лявото крило и шутира точно в далечния долен ъгъл - 0:2. Три минути по-късно Леонардо Битенкурт намали, насочвайки в близкия ъгъл на вратаря. Подаването дойде от крака на Йонас Хектор.

В 55-ата “козлите” изпуснаха великолепна възможност за изравняване: Ралф Феерман спаси опасен удар на Зимон Тероде. В 84-ата домакините изравниха след далечен изстрел на Марсел Рисе. Рисе шутира силно от пряк свободен удар, а вратарят на “миньорите” не реагира достатчно добре и допусна топката в мрежата си.