Славия стартира с убедителна победа в "бронзовия плейоф"

Славия победи със 75:48 (29:9, 21:10, 12:11, 13:18) Рилски спортист в първия мач от плейофите за бронзовите медали в женското баскетболно първенство.

Срещата, която се игра в зала "Триадица", бе решена още в първата четвърт, която "белите" спечелиха с 29:9. До почивката преднината на столичанки достигна 31 точки, а след паузата славистките намалиха оборотите, но Рилски нямаше възможност да се доближи до съперничките си в резултата.
Най-резултатна за Славия с 21 точки бе Антония Филипова, а Стефка Николова вкара още 16.
За гостенките от Самоков Валентина Клисарска, Моника-Лъки Радойкова и Наталия Славчева реализираха по 7 точки.

Вторият мач от серията е във вторник в Самоков, а евентуална победа на гостенките от Славия ще им донесе бронзовите медали.