Уфа удържа Локомотив, интригата е жива (видео)

Водачът в руското първенство Локомотив (Москва) не успя да спечели домакинството си на Уфа от 27-ия кръг и срещата завърши 0:0. Отборът на Юрий Сьомин има аванс от 6 точки пред втория ЦСКА (Москва) и 7 пред шампиона Спартак (Москва), който обаче е с мач по-малко.

Уфа за пореден път показа, че е костелив орех и за най-добрите в Премиер лигата. Защитата на гостите удържа яловия натиск на московчани, а крайният резултат ще направи оставащите три кръга много интересни.
И този уикенд някои от преследвачите на Локо направиха грешни стъпки, а това даваше възможност на "железничарите" да увеличат преднината си на върха в класирането. През есента столичани загубиха гостуването си в Уфа и бяха настроени за реванш. Сьомин не изненада с избора на състав - Джеферсън Фарфан напред, Мануел Фернандеш и брататя Миранчук зад него, и Дмитрий Тарасов и Игор Денисов като двойка вътрешни халфове.

Уфа пристигна в Москва в серия от три мача без победа, но и със спокойствието, че е далеч от опасната зона. При победа тимът на Сергей Семак дори можеше да измести Урал от шестото място. Гостите стартирха с Дмитрий Сисуев на върха на атаката и Силвестър Игбун в ролята на нападател с по-свободна роля.
Първото полувреме премина без почти никакви опасности пред двете врати, но това не беше изненадващо предвид факта, че и Сьомин, и Семак предпочитат сигурността в защита пред офанзивния футбол. Чак в 26-ата минута Мануел Фернандеш разсея скуката, но Александър Беленов изби удара му. Локо привидно държеше инициативата, но това беше изцяло по вкуса на гостите.

На почивката Сьомин замени Тарасов с Александър Коломейцев и това направи атаките на домакините по-остри. В 48-ата минута Алексей Миранчук пусна хитър пас към брат си Антон, но той прати топката в страничната мрежа.
След час игра Сьомин усили нападението с включването на Едер вместо Антон Миранчук. Португалецът веднага се оказа в центъра на събитията, но Беленов отрази удара му. Гостите никак не се притесниха от натиска на Локомотив и продължиха да действат както и през първото полувреме. Те рядко атакуваха, но при една от контрите им Игбун се измъкна от Неманя Пейчинович и в последния момент беше изтласкан встрани от вратата.

В 71-ата минута отново Игбун беше забравен в близост до вратата и стреля силно, но Гилерме показа добър рефлекс. До края на мача Локомотив нападаше, но без да рискува прекалено. В заключителните секунди Фернандеш стреля силно, но и неточно.

Равенството със сигурност не е влизало в плановете на "железничарите", защото утре Спартак може да се доближи на 4 точки от тях, но програмата на Локо е много по-трудна и включва дербита с Краснодар и Зенит. Спартак приема Ахмат, Ростов и Динамо (Москва), а единственото му гостуване в последните 4 кръга е на Амкар.