Муса донесе скъпоценна победа на ЦСКА, Миланов гледа от пейката (видео)

ЦСКА (Москва) постигна трудна и много важна победа с 2:1 в дербито с Краснодар от 27-ия кръг на руското първенство. Юрий Газинский откри за гостите в началото на второто полувреме, но с попадения на Ахмед Муса (73', 85') "армейците" направиха пълен обрат и поне временно излязоха на трето място в класирането.

Георги Миланов изобщо не се появи в игра за ЦСКА. Неговият тим беше по-добър и заслужено стигна до победата, а Краснодар не се възползва от гола аванс, който имаше до заключителните 20 минути.
Преди този мач ЦСКА имаше с точка повече от "биковете", а победата щеше да даде голямо предимство на един от двата отбора в битката за топ 3 и участие в Шампионската лига. През есента "армейците" се наложиха с 2:1 в Краснодар, което означаваше, че гостите трябва да спечелят минимум с 2:1 или 2:0, за да са с по-добри показатели в преките двубои.

Георги Миланов за пореден път беше пренебрегнат от Виктор Гончаренко, но в титулярния състав на московчани попаднаха младоците Константин Кучаев, Кристиян Бистровоч и Фьодор Чалов. В групата не попадна контузеният Алан Дзагоев.
Краснодар не можеше да разчита на звездата си Фьодор Смолов, който беше наказан заради съдийска грешка в миналия кръг, а дисциплинарната комисия отказа да отмени санкцията му. Новият треньор Мурад Мусаев заложи на схемата 4-3-3, с Вандерсон в предни позиции, и Павел Мамаев и Виктор Клаесон в близост до него.

В 7-ата минута Краснодар имаше шанс да поведе, но Игор Акинфеев запази самообладание и отрази удара на излезлия срещу него Вандерсон. Малко след това националът Олег Шатов се контузи и в игра за "биковете" се появи Жоао Жоазиньо.
Първият опасен удар за ЦСКА отправи Александър Головин в 25-ата минута, но Андрей Синицин внимаваше и изби. Не след дълго отново Головин шутира и след рикошет в Андреас Гранквист топката излезе в корнер.

В началото на второто полувреме ЦСКА се опита да наложи по-високо темпо, но в 53-ата минута Вандерсон изведе с едно докосване Газинский на добра позиция и халфът откри резултата. Гончаренко веднага реагира, като пусна Витиньо и Георгий Шенников. В 71-ата минута опасен удар на Клаесон мина близо до гредата, а в 73-ата ЦСКА изравни. Първият изстрел на Муса беше блокиран, но при добавката нигериецът не сбърка - 1:1.

Домакините продължиха да атакуват и усилията им дадоха резултат. В 85-ата Клаесон сбърка и върна топката към Муса, който този път с левия крак намери далечния ъгъл и донесе изстрадатана победата на ЦСКА. Веднъж и гредата помогна на Краснодар след бомбен удар на Витиньо.

ЦСКА събра 51 точки и е на второ място, а Краснодар е 5-и с 47 пункта.