“Златен гейм” спря Алекс Грозданов и Верона за 5-ото място в Италия (видео + снимки)

Националът Алекс Грозданов и неговият клуб Калцедония (Верона) постигнаха победа във втората полуфинална среща от битката за 5-ото място в Италия у дома над Киоене (Падова) с 3:2 (25:20, 23:25, 23:25, 25:15, 15:5), която се игра в зала “AGSM Форум” във Верона пред 2407 зрители.
Така възпитаниците на Никола Гърбич изравниха серията до 1-1 победи, след като преди седмица загубиха гостуването си на Падова с 2:3, и се наложи “Златен гейм” да определи победителят от двойката.

След изключителна драма успех в “Златния гейм” извоюваха гостите със 17:15.

Така тимът на Падова ще спори на финала в битката за 5-ото място с победителя от двойката Джи Груп (Монца) и Тайван Екселенс (Латина). Монца спечели първата среща с 3:2.

Алекс Гразданов започна като титуляр в мача и игра през първите две части, в които записа 5 точки (2 блока, 60% ефективност в атака), а след това бе заменен от Ален Пайенк.

Тончек Щерн стана най-резултатен за Верона с 22 точки (3 аса, 3 блока, 43% ефективност в атака), а томас Джаешке добави още 18 точки (3 аса, 2 блока, 45% ефективност в атака, 27% перфектно и 53% позитивно посрещане).

Диагоналът Габриеле Нели стана най-резултатен за Падова с 16 точки (1 ас, 2 блока, 38% ефективност в атака), а Лазар Чирович добави още 14 точки.

КАЛЦЕДОНИЯ (ВЕРОНА) - КИОЕНЕ (ПАДОВА) 3:2 (25:20, 23:25, 23:25, 25:15, 15:5) - “Златен гейм” 15:17

ВЕРОНА: Лука Спирито 3, Тончек Щерн 22, Томас Дшаешке 18, Стивън Маар 7, АЛЕКС ГРОЗДАНОВ 5, Емануеле Бирарели  2 - Никола Пезарези-либеро (Стефано Менгоци 3, Ален Пайенк 7, Федерико Марета, томас Фриго-либеро, Мохамаджавад Манавинеджад 14)
Старши треньор: НИКОЛА ГЪРБИЧ
ПАДОВА: Драган Травица 3, Габриеле Нели 16, Лазар Чирович 14, Стефано Гоцо 7, Алберто Поло 9, Марко Молпато 11 - Фабио Блазо-либеро (Милан Песлак, Леонардо Сканферла, Петар Премович 4, Лазар Копривица 1)
Старши треньор: ВАЛЕРИО БАЛДОВИН.