Иван Влъчков завърши 3-и в първия кръг от Националните картинг серии

Шампионът на България на Затворен маршрут в клас Туринг за последните 2 години Иван Влъчков завърши на трето място в първия кръг от Националните картинг серии в клас KZ на пистата Пауталия в Кюстендил.

Участието му беше част от подготовката за новия сезон в Европейските серии GT4, които започват с първия кръг на пистата Мост в Чехия на 27-29 април. Там Влъчков отново ще се състезава за екипа на Росен Даскалов – София Кар Моторспорт с болида Sin Car R1.

Именно Даскалов беше директор на състезанието, което беше организирано от клуб Кюстендил, клуб Хидролифт и София Кар Моторспорт.

Иван беше най-бърз в квалификационните маншове вчера и в първото състезание поведе от полпозишън. Втори излезе Александър Гълъбов, а трети - Юлиан Серафимов, който се забави на старта. До финала Иван нямаше проблеми и спечели с 12.327 сек пред Серафимов, а трети остана Любомир Гърков.

Във второто състезание Влъчков също поведе, но малко след това се стигна до инцидент със Серафимов, след който Юлиан отпадна. Иван изостана четвърти, но бързо се придвижи до 2-ото място. В опит да изпревари лидера Бойко Гълъбов двамата се удариха и Влъчков отново изостана назад, а по-късно спря с повреда в двигателя.

Победата взе Гърков, който стана първи за кръга с 41 точки в дебютното си участие в този клас. Втори в състезанието и в крайното класиране с 33 т. стана Кирил Димитров, а Влъчков зае 3-ото място с 25 т.