Бърнли докосва Европа, Стоук се запъти към Чемпиъншип (видео)

Бърнли спечели точка при гостуването на Стоук, след като стигна до 1:1 и вижда класиране за европейските турнири. Тимът е седми с актив от 53 точки и най-вероятно ще участва в Лига Европа през следващия сезон.

Шестият гол на Ашли Барнс в последните осем мача донесоха точката на Бърнли, като изравнителното попадение падна в 62-ата минута. Отборът на Шон Дайч имаше проблеми с атаките на домакините през първото полувреме. Баду Ндиайе откри резултата, след като топката се отклони и не остави шансове на Поуп. След почивката обаче Бърнли имаше превес и само намесите на Джак Бътланд спасиха Стоук. Вратарят направи серия от спасявания след удари на Корк, Тарковски и Гудмундсон.

Равенството остави Стоук в много тежко положение, като тимът, воден от Пол Ламбърт, е 19-и и изостава на четири точки от 17-ия Суонзи.