Настроението в Арсенал се върна след новината за Венгер и преди полуфинала с Атлетико (видео)

Арсенал се върна към победите, след като надделя с 4:1 над Уест Хам на "Емиратс" в първия мач на отбора след публичното оповестяване на решението на Арсен Венгер да се оттегли от поста си след края на сезона. Начо Монреал откри резултата в 51-вата минута, но Марко Арнаутович изравни в 64-ата. Щастлив гол на Аарън Рамзи (82') и две попадения на Александре Лаказет (85', 89') обаче донесоха изразителния успех на "топчиите" в това лондонско дерби.

Венгер заложи на силен състав, въпреки че през следващата седмица Арсенал приема Атлетико Мадрид в първи полуфинал за Лига Европа.

Петер Чех не бе в групата за днешния двубой, като на вратата започна Давид Оспина. Пиер-Емерик Обамеянг, който няма право да играе в Лига Европа, пък бе оставен на скамейката за началото.  Ектор Белерин, Лоран Косиелни и Аарън Рамзи се завърнаха. Дани Уелбек беше партньор на Александре Лаказет в атака. Хенрих Мхитарян все още е контузен, Сеад Коласинак и Джак Уилшир също имат леки травми, докато Месут Йозил е болен.

Дейвид Мойс не беше направил никакви промени в сравнение с двубоя със Стоук Сити (1:1). Андрю Каръл остана на пейката за началото, въпреки че се разписа в мача с "грънчарите".

Новината за оттеглянето на Венгер мобилизира феновете и те този път напълниха "Емиратс" и създадоха настроение на трибуните. Арсенал очаквано започна по-добре. В деветата минута Джака центрира добре от корнер, а Косиелни засече с глава, но топката премина встрани от вратата на Джо Харт, който не реагира.

"Чуковете" отговориха и създадоха три добри възможности пред вратата на Оспина. Първо Арнаутович получи извеждащ пас, но не успя да намери добре топката, а и Мустафи се хвърли на шпагат и също го блокира. Минута след това австриецът получи нова възможност и този път се справи с Мустафи, но ударът му от малък ъгъл бе избит от Оспина. Кояте засече центрирането от последвалия корнер, след което топката "кацна" на напречната греда.

В 25-ата минута Уелбек нанесе добър удар от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри от дясната греда. Десетина минути по-късно Джака изпълни качествено фаул. Харт следеше ситуацията и изби.

В края на първото полувреме Елнени получи тежка контузия и бе изнесен на носилка с обездвижен крак.

Арсенал - Уест Хам@@@

Втората част започна с пропуск на Монреал, който стреля точно, но право в ръцете на Харт от десетина метра. Малко след това обаче - в 51-вата минута, испанецът откри резултата, след като засече от въздуха центриране от корнер на Джака. Това бе шести гол на Монреал от началото на сезона.

В 64-ата минута Уест Хам изравни. Оспина и отбраната на Арсенал на няколко пъти не успяха да изчистят центрирания на гостите, като в крайна сметка топката стигна до Арнаутович, който стреля много силно в далечния ъгъл за 1:1.

Повторенията обаче показаха, че австриецът бе в положение на засада в по-ранна фаза от атаката на "чуковете".

Арсенал - Уест Хам 4:1@@@

В 79-ата минута Уелбек нанесе много добър изстрел от границата на наказателното поле, но Харт реагира прекрасно и спаси с една ръка. Три минути след това обаче Арсенал отново излезе напред след неразбирателство между Райс и Харт.

Рамзи центрира остро отляво, а централният бранител реши да се наведе в последния момент. Топката премина над него и влезе във вратата на Харт, който също не успя да реагира този път. В 85-ата минута Лаказет вкара трети гол, който също дойде след голяма доза късмет. Французинът стреля отдясно, топката рикошира в крака на Кресуел и отново влезе във вратата на Харт.

Минута преди края на редовното време Лаказет оформи крайния резултат с втория си гол за днес. Този път той получи от Рамзи около точката за изпълнение на дузпа и стреля по земя. Харт докосна топката, но тя се оказа във вратата му за четвърти път.

Арсенал остава на шесто място, като вече "артилеристите" имат 57 точки. Уест Хам е 15-и, на шест точки над зоната на изпадащите.