Креди Хелп разби Тойота в 100% Power Мач на Звездите (видео+галерия)

Отборът на Креди Хелп записа категоричен успех в тазгодишното издание на 100% Power Мач на Звездите, след като се наложи със 135:103 (41:32; 36:27; 33:29; 25:15) над тима на Тойота в двубой, който се проведе в зала „Арена Ботевград“.
100% Power мач на звездите в "Арена Ботевград"@@@

Травис Тейлър беше най-резултатен за победителите – 24 точки, а Омари Гудул и Христо Николов добавиха съответно по 22 и 14 точки.

Еван Раванел беше най-резултатен за „червените“, а Венцислав Петков и ДеВон Уошингтън приключиха съответно с по 15 и 14 точки.

Баскетболното шоу 100% Power Мач на Звездите стартира с конкурса за стрелба от зоната за три точки, в който се включиха Джордан Калахан, Константин Коев, Филип Виденов, Мартин Дурчев и Николай Маринов.

Първите трима демонстрираха отличен мерник и записаха по 10 точки на сметките си, което им осигури и място във финала на надреварата.

На старта на финалния кръг Калахан и Виденов не успяха да демонстрират отличния си мерник от квалификационния кръг и двамата завършиха с по 5 от 10 възможни точки, докато звездата на Спартак (Плевен) – Константин Коев изпълни заканата си, и с 6 от 10 точки, грабна титлата в надпреварата при снайперистите.

Символичните домакини от тима на Креди Хелп показаха по-висока концентрация в началото на мача и много бързо поведоха с двуцифрена разлика – 12:2 след точни стрелби на Николов, Коев, както и две забивки на Даниелс. В следващите минути „червените“ от Тойота се събудиха и влязоха в мача с няколко много красиви изпълнения, с което намалиха пасива си до пет точки, но в последните минути на първата част отново „зелените“ поеха инициативата и успяха пак да дръпнат – 41:32.

На почивката между първата и втората части звездата на Балкан (Ботевград) Христо Захариев спечели състезанието за умения. Най-големият от братята Захариеви заслужи титлата, след като премина трасето за 19.83 секунди, като се пребори за титлата с доста сериозна конкуренция в лицето на Айзея Юмипиг (27.48 секунди), Йордан Бозов (24.57 секунди), Алан Арнет (32 секунди) и Венцислав Петков (23.56 секунди).

През втората четвърт двата отбора буквално забравиха как се играе в защита и резултатността рязко се вдигна. Това бе добре дошло за символичните домакини от Креди Хелп, които продължиха да демонстрират отличен мерник и набързо удвоиха преднината си, която достигна до 18 точки на почивката – 77:59.

Тимът на Кредихелп продължи с наказателната си акция през третата част, като Даниелс, Арнет и Николов бяха убийствено ефективни от далечно разстояние и не позволиха на съперника да помисли за завръщане в мача – 110:88 след 30 минути игра.

На почивката между третата и четвъртата части баскетболистът на Балкан (Ботевград) ДеВон Уошингтън спечели турнира за забивки на 100% Power Мач на Звездите.

Американецът имаше сериозна конкуренция в лицето на Брайкис Перин, Омари Гудул и Андрей Иванов, но още в първия кръг демонстрира отличен атлетизъм. Във финалния кръг ДеВон се справи с миналогодишния победител Андрей Иванов, като за целта баскетболистът на Балкан прекара топката между краката си и забив зверски в коша.

„Червените“ от Тойота получиха изненадваща помощ в началото на последната четвърт, след като Кирил Райков облече червения потник и стана шестия човек на терена за селекцията на Людмил Хаджисотиров, но въпреки това, „зелените“ не изпуснаха инициативата и се поздравиха с крайния успех – 135:103 за тима на Креди Хелп.

Креди Хелп – Тойота 135:103 (41:32; 36:27; 33:29; 25:15)

Креди Хелп: Николов 14, Коев 5, Захариев 9, Тейлър 24, Арнет 12 (Милов 6, Маринов 11, Виденов 7, Иванов 6, Гудул 22, Юмипиг 13, Перин 6)