Христов с нов гол, изравни 40-годишен рекорд (видео)

Българският голмайстор на американския Тампа Бей Роудис - Георги Христов, реализира четвъртото си попадение от началото на сезона в Източната конференция на USL. Юношата на Марица (Пловдив) се разписа при победата с 2:0 като домакин на Монархс в среща от шестия кръг на шампионата, а голът му, паднал в 70-ата минута, бе негов 57-ми с жълто-зелената фланелка. По този начин Джорджи изравни вечния рекорд на Дерек Сметхърст, който датира от периода 1975-1978.

Припомняме, че в началото на 2018-а ръководството на Роудис засвидетелства огромното си уважение към превърналия се в клубна легенда българин, като организира мащабна кампания с цел да го склони да продължи договора си с тима. Шампионът на България за 2009 година с Левски остана верен на "жълто-зелените" и от началото на кампанията в USL не спира да бележи.

Неслучайно в социалните мрежи се завъртя клип с хаштаг #WeFoundGeorgi (б.р.: “Намерихме Джорджи”), с който бе съобщена прекрасната за феновете в Сейнт Питърсбърг новина, че техният любимец ще започне своя шести сезон в Мексиканския залив. Миналата година Христов изигра най-силния си сезон отвъд Океана, като заби 15 гола в 32 срещи и помогна на тима си да достигне до плейофите.