Динамо (М) подпечата изпадането на СКА (видео)

Новакът СКА-Хабаровск изпадна от руската Премиер лига още в дебютния си сезон в елита. Бившият тим на Венцислав Христов загуби с 0:1 от Динамо (Москва) и три кръга преди края вече няма шансове да се спаси. Героят от дербито с ЦСКА (Москва) преди няколко седмици Александър Ташаев донесе победата на Динамо с красив гол в 69-ата минута. В класирането съставът на Дмитрий Хохлов се изкачи на 10-о място, а СКА е последен.

Домакините знаеха, че само победа днес временно ще отложи неизбежното. Отборът имаше само една спечелена точка от началото на календарната година и се бяха примирили със съдбата си. Динамо пък записа две поредни поражения от Локомотив (Москва) и Зенит, а три точки в Хабаровск щяха да означават, че тимът си гарантира мястото в елита и през следващия сезон.
През есента Дмитрий Хохлов дебютира начело на Динамо именно срещу СКА и "бяло-сините" се наложиха с 2:0. Този път обаче победата дойде доста по-трудно. В началните минути столичани действаха уверено и можеха да поведат, но защитникът Владимир Риковпрати топката в аут от удобна позиция. В средата на полувремето Фьодор Черних закъсня да направи добавка след далечен удар и неособено стабилна намеса на вратаря на домакините Александър Довбня. Малко по-късно и Самба Соу пропусна да изведе Динамо напред.

Второто полувреме стартира с натиск на СКА и няколко опасни флангови атаки. Максим Канунников и Мирослав Маркович създадоха доста проблеми на защитата на динамовци, но така и не се стигна до точен удар към вратата на Аантон Шунин. В 69-ата минута Константин Рауш подаде на Ташаев, а неговият плътен изстрел завари неподготвен Довбня - 0:1.

В 83-ата минута стражът на СКА спаси силен удар на резервата Евгений Марков. До края домакините се опитаха да се доберат поне до равенството, но нямаха сили и изпадането им вече е факт.

В оставащите три кръга на тима от Хабаровск предстоят мачове с Уфа (г), Краснодар (д) и Зенит (г). Прогрмата на Динамо включва домакинство на Рубин и гостувания на Тосно и Спартак (Москва).