Българките грабнаха първи медал от Световната купа в Ташкент

Боряна Калейн спечели бронзов медал на финала на обръч на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент (Узбекистан). Българската гимнастички изигра много добре своята композиция и получи оценка от 18.950 точки, от които 10.500 за трудност. Калейн обаче допусна грешки на финала на лента и остана осма с 13.100 точки. Шампионка на обръч стана рускинята Александра Солдатова с 19.900 точки, която спечели и титлата в многобоя. Втора е Линой Ашрам (Израел) с 19.400 точки.

Другата българка Невяна Владинова направи неточности в изпълнението си на финала на топка и остана осма с 16.150 точки. На лента Владинова е четвърта с 16.600 точки, а на бухалки се нареди шеста със 17.300 точки. Александра Солдатова завоюва златните отличия и на останалите три уреда, след като получи 19.600 точки на топка, 18.000 на бухалки и 18.300 точки на лента. Следващата Световна купа ще се проведе в Баку (Азербайджан) от 27 до 29 април.На 23 и 24 април (понеделник и вторник) ще се състои съпътстващ международен турнир за девойки. Регламентът е отборно класиране и финали на отделните уреди. Българският отбор е в състав Татяна Воложанина, Анна Келман и Вероника Любчова. Съдия от българска страна ще бъде Християна Тодорова.