Тамба Бей с нова победа над Ню Джърси, Кучеров с рекорд

Победителят в Източната конференция от редовния сезон Тампа Бей се наложи с 3:1 над гостуващия Ню Джърси и спечели серията с 4:1 победи, за да се класира за втория кръг на плейофите в Националната хокейна лига.

19-годишният Михаил Сергачов откри резултата в 8:07 минута и стана най-младият играч с гол в елиминациите в клубната история, а малко след средата на третия период Никита Кучеров удвои.
Кучеров, който завърши редовния сезон на трето място при реализаторите със 100 точки, направи рекорд за Тампа Бей, след като завърши серия от плейофите с 10 точки (5 гола и 5 асистенции). Той се разписа за 27-и път в кариерата си в елиминациите, с което се изравни с втория най-добър голмайстор за клуба Венсан Льокавалие.

Патрик Маруун върна надеждите на Ню Джърси три минути преди сирената, но Райън Калахан реши всичко с попадение на празна врата 1.7 секунди преди края.
Андрей Василевски отрази 26 шайби за домакините, а вратарят на гостите Кори Шнайдер направи 36 спасявания.

Тампа Бей очаква победителя от двойката Бостън и Торонто, като канадците спечелиха петия мач с 4:3 като гости тази нощ и намалиха изоставането си на 2:3 успеха.
Фредрик Андерсен парира 42 изстрела за гостите, които малко след средата на мача взеха аванс от 4:1 след попадения на Конър Браун, Андреас Йохансон, Тайлър Бозак и Джеймс ван Римсдайк и удържаха до края.

Дейвид Бейкс, Шон Кюрали и Ноел Ачиари вкараха за Бостън.
Вашингтон спечели с 4:3 след продължение срещу гостуващия Кълъмбъс и обърна резултата в серията от 0:2 до 3:2 победи.
Никлас Бекстрьом вкара решаващото попадение в 11.53 минута на добавеното време. Той завърши с две попадения и асистенция.
Евгени Кузнецов и Ти Джей Оши също се разписаха, а вратарят Брейдън Холтби завърши с 39 спасявания.
Мат Калвърт вкара два пъти за Кълъмбъс, а Оливер Бьоркстранд също реализира, но това не беше достатъчно.