Дунав с трудна, но сладка победа срещу Етър (видео)

Отборът на Дунав (Русе) записа много важен успех. Играчите на Малин Орачев победиха с 1:0 Етър в среща от група “Б” на втората осмица в Първа професионална лига. В герой за “драконите” се превърна Васил Шопов, който донесе важните три точки.

Дунав изглежда в добра форма преди финалните мачове от сезона. Русенци записаха втора поредна победа, след като преди няколко дни надиграха Локомотив (Пловдив).
Дунав - Левски 0:2
“Драконите” изпревариха “болярите” във временното класиране в група “Б”, след като вече са с 28 точки. Етър има една по-малко.

Двубоят започна в спокойно темпо, а първата любопитна ситуация дойде в 16-ата минута, когато Юлиян Ненов се измъкна от защитата на “болярите”, но младият футболист не успя да се възползва от шанса, който получи.

В 22-ата минута Петър Патев също получи отлична възможност да се разпише, но ударът му с глава мина далеч от целта. Секунди по-късно Бранимир Костадинов центрира много добре от левия фланг, но под топката остана Васил Шопов.

Логичното се случи в 25-ата минута, когато Божидар Васев центрира в наказателното поле на Етър, където кълбото се озова във Васил Шопов, който заби своя седми гол от началото на сезона. Ударът на техничния плеймейкър се отби в тялото на Димо Атанасов и излъга Денис Гргич.
Витоша (Бистрица) - Дунав (Русе) 1:2
В 40-ата минута гостите имаха претенции за игра с ръка на Божидар Васев в наказателното поле. В последните секунди на първата част Насим Зитуни пробва шут от дистанция, но кълбото мина встрани от целта.

В 52-ата минута шанс се откри и пред Бранимир Костадинов, който получи топката в наказателното поле, след като бранител на "виолетовите" не успя добре да изчисти центрирането от корнер, но Костадинов не се възползва. Секунди по-късно отново той бе на отлична позиция, но пак стреля изключително неточно.

В 66-ата минута дойде и мигът на Мартин Луков. Талантливият страж на домакините запази аванса на тима, след като успя да спаси по изключителен начин удар с глава на Иван Петков, който засече топката след центриране на резервата Ерик Почански.

В 76-ата минута Юли Ненов достави добра топка към резервата Мустафа, но мощният футболист се размина с кълбото.

В края на срещата гостите се опитаха да стигнат до точката, но Дунав се справи с атаките на Етър.

В следващия кръг "виолетовите" гостуват на Локомотив (Пловдив), а русенци ще пътуват до София, за да се изправят срещу Септември.