Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Кошмарът продължава: Ники Михайлов и Омония загубиха в последната секунда (видео)

Кипърският гранд Омония продължава да ниже загуби в шампионския плейоф. Вече бившият отбор на Ивайло Петев допусна осмо поредно поражение в първенството, този път с 1:2 от АЕЛ. Николай Михайлов игра цял мач за домакините, които се сринаха в последните минути, след като дълго време водеха в резултата.

Мат Дербишър откри за Омония с глава в 18-ата минута, а драмата настъпи в края на двубоя. Първо бранителите на домакините оставиха Жоан Роман непокрит около границата на наказателното поле, а в третата минута на добавеното време Кану получи червен картон и остави Омония с човек по-малко. Секунди по-късно Кевин Пиер Лафранс се разписа отблизо и донесе победата на АЕЛ.
В класирането води Аполон Лимасол със 76 точки, пред АПОЕЛ със 74 и Анортозис на Владимир Гаджев с 65. Омония е на дъното в първата шестица с 44 точки.

При отборите, които се борят да не изпаднат, Неа Саламина разгроми Докса с 4:1, а Димитър Макриев се появи като резерва в 80-ата минута.