Много важна победа за Тулуза

Отборът на Тулуза постигна много важна победа в борбата си за оцеляване в Лига 1. В мач от 34-ия кръг на френския шампионат “виолетовите” победиха с 2:0 Анже и вече са на четири точки над опасната зона. Яя Саного откри малко преди почивката, а Макс-Ален Градел удвои от дузпа в средата на втората част. По този начин Тулуза вече има 33 точки и заема 17-о място.

Метц пропусна отличен шанс да се върне в борбата за спасение, след като не успя да победи Каен на собствен терен и срещата завърши 1:1. Дамиен Да Силва си отбеляза автогол в 73-ата минута, но Джеси Демингет изравни съвсем скоро. Така Метц остава на последно място с актив от 26 точки - на три от мястото за плейоф и на седем от директното спасение.

Амиен пък си осигури оставането в елита с победа с 3:1 над Страсбург. Тома Монкодюи, Харисон Тусумгама и Гаел Какута бяха точни за домакините, а в самия край на мача Идрис Саади намали за Страсбург.