Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Миньор (Раднево) разби Свиленград

Отборът на Миньор (Раднево) постигна класическа победа с 3:0 над Свиленград в мач от 27-ия кръг на Югоизточната трета лига. Успехът беше под номер 13 за победителите, които делят четвърта позиция заедно с Левски (Карлово), като двата тима имат актив от 45 точки, но "сините" имат мач повече.

Още от началото на мача възпитаниците на Живко Иробалиев и Живко Калчев бяха по-активни, като още в 4-ата минута голмайсторът на отбора Григор Георгиев беше точен.  В 9-ата минута капитанът Янко Енчев удвои, а в 30-ата минута Николай Николаев оформи крайния резултат.

След почивката домакините намалиха оборотите,  за да запазят сили за тежкото гостуване в сряда на Карнобат.

Свиленград остана на 16-то място с 28 точки.