Марек загуби от Септември в Дупница, изгониха наставника на гостите

Марек загуби с 0:1 от Септември Симитли в среща от 27-ия кръг на Югозападната Трета лига.
Двубоят започна с разпокъсана игра, домакините удариха и греда. Септември нанесе своя удар в даденото едноминутно продължение на първото полувреме. Тогава след ъглов удар с глава опитният нападател Борислав Хазуров я насочи в долния ляв ъгъл на вратаря Костадин Гоцев.

15 минути преди края на срещата се контузи неприятно капитанът на домакините Еньо Кръстовчев. Марек завърши мача с  10 човека, тъй като Цветан Видински вече бе направил 3-те си смени. Треньорът на Септември Спас Стоименов пък бе изгонен от скамейката, заради постоянните си спорове с главния съдия Вангел Вангелов.

В класирането Септември e на 4-то място с 43 точки, а Марек е на 9-то с актив от 35 точки.