Клоп засипа с обвинения съдиите и домакините

Мениджърът Юрген Клоп разпалено обвиняваше съдиите и домакините от Уест Бромич, след като неговият Ливърпул изпусна аванс от 2:0, за да се стигне до крайното 2:2 в двубой от Висшата лига на Англия.

Наставникът смята, че реферът Стюарт Атуел не си е свършил работата в няколко важни ситуации. Той е убеден, че отборът му е трябвало да получи дузпа за нарушение срещу Дани Ингс през второто полувреме. Освен това Клоп посочи положението, при което Ахмед Хегази удари Ингс без топка, но това не беше забелязано от арбитрите. За капак германецът обвини домакините, че нарочно не са напоили тревата на почивката, за да може настилката да е прекалено твърда.

“Теренът ставаше все по-сух и сух и това ни затрудняваше, защото в такава ситуация не можем да си подадем топката повече от три пъти - разлюти се Клоп. - За отбора на Уест Бромич това не е проблем, защото те само ритаха топката нависоко. Ще могат да си правят това на воля през следващия сезон в Чемпиъншип. В началото на втората част пък Ингс беше фаулиран в наказателното поле. Това можеше да бъде наказателен удар. А за това с Хегази… не знам.

Понякога се нуждаеш по мъничко от всичко… не казвам “помощ”, а правилното решение. Но при нас и в двата случая това не се случи. Показаха ми как Хегази удря нашия играч. Не знам защо го стори, но го стори. В същото време хората се смееха за ситуацията с немаркираната дузпа срещу Ингс, че бил паднал, но истината е, че никой не може да запази равновесие в такъв момент. Ние си знаем, че сме си виновни също, но в такива двубои са нужни точните решения. В такъв случай в края щяхме спечелим с 3:0 или 3:1”.

Германският треньор скастри рефера Атуел и за това, че е позволил на играчите на Уест Бромич да блокират вратаря му Лорис Кариус при статичните положения. Освен това Клоп определи като грешка отсъждането на прекия-свободен удар, от който се стигна до изравнителния гол.