Марсилия продължава битката за ШЛ (видео)

Отборът на Олимпик Марсилия разби с 5:1 Лил в мач от 34-ия кръг на Лига 1. Домакините не срещнаха особени проблеми със съперника и още през първата част вече водеха с 4:0. Флориан Товен и Костас Митроглу вкараха по два гола. През втората част Ясин Бензия намали за “кучетата”, но в средата на полувремето Лукас Окампос вкара пети гол за ОМ и попари всякакви мисли за промяна в крайния резултат от страна на съперника.

По този начин Марсилия продължава битката с Монако и Лион за местата, даващи право на участие в Шампионската лига догодина. Играчите на Руди Гарсия са четвърти с 69 точки - толкова има и Лион, а Монако е с една повече. Лил от своя страна продължава да е в опасната зона и изпадането изглежда все по-вероятно. “Кучетата” са с 29 точки - колкото има и Троа на мястото за плейоф, но тимът от Североизточна Франция е с мач по-малко.