Академик Бултекс 99 с хеттрик срещу Спартак

Академик Бултекс 99 (Пловдив) изпрати Спартак (Плевен) във ваканция, след като записа третата си победа за редовния сезон срещу този съперник. Играчите на Асен Николов оформиха своеобразния хеттрик след успех със 103:82 като гост в зала “Балканстрой”, а за плевенчани това бе последен мач за сезон 2017/2018.

Спартаклии завършват на последното девето място в НБЛ с катастрофален баланс 2 победи и 22 загуби. Академик Бултекс от своя страна има 17 победи и 6 поражения, а в последния си мач приема Берое у дома в Пловдив.

Домакините започнаха силно и показаха защо са победили Черно море във Варна, като след първата част водеха с 9 точки разлика - 20:29. Те останаха в ролята на лидер и на почивката, когато преднината им бе 51:53, но през третата част Академик вдигна оборотите и сътвори пълен обрат, повеждайки с 82:69 преди последната четвъртина. В нея само бе фиксиран крайния резултат - 103:81.

Димитър Димитров изигра убийствено ефективен мач за победителите и вкара 27 точки, които допълни с 12 борби и 6 асистенции за коефициент от 42 пункта. Никола Маравич добави 19 точки и 10 борби, Васил Бачев също вкара 19, а Александър Груев - 15.

Милен Дудев изпрати сезона с вероятно най-силния си мач за годината - 25 точки и 8 асистенции за Спартак. Николай Маринов прибави 15.