Несебър взе "морското" дерби срещу Черноморец (Балчик)

Отборът на Несебър победи с 2:0 гостуващия Черноморец (Балчик) в първи двубой от 26-ия кръг на Втора професионална лига. Преотстъпеният от Черно море Валентин Йосков откри резултата в 32-ата минута, след като се разписа с глава след пас на Николай Костов. Осем минути по-късно капитанът на несебърци сам се разписа директно от пряк свободен удар. Със спечелените три точки домакините събраха 43 точки и се наредиха непосредствено зад четвъртия Монтана, който има 46 на сметката си и в понеделник гостува на лидера Царско село. Тимът от Белия град пък остава седми с 37 точки в актива си.