Берое без проблеми срещу Черно море Тича

Отборът на Берое (Стара Загора) записа очаквана победа в двубоя си от програмата на XXVI кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Черно море Тича (Варна) със 76:60 (26:14; 15:12; 23:14; 12:20).

Филип Виденов беше най-резултатен за победителите – 16 точки, Аджехи Бару се отличи с „дабъл-дабъл“ –  14 точки и 13 борби, а Дариъс Гарет също приключи с двойни показатели – 11 точки и 11 борби.

Цветослав Острев отбеляза 16 точки за „моряците“, а Симеон Илиев се отличи с 12 точки.

Старозагорци започнаха силно срещата, като успяха да наложат своят стил на игра и започнаха постепенно да трупат аванс. На почивката момчетата на Любомир Минчев имаха комфортна преднина от 15 точки – 41:26, като през третата част Берое затвърди превъзходството си и дръпна с още по-голяма разлика – 64:40.

Едва в заключителните десет минути „зелените“ отстъпиха инициативата на гостите от Варна, но това не промени абсолютно нищо и последния съдийски сигнал прозвуча при 76:60 в полза на Берое.