Щутгарт повали Вердер

Отборът на Щутгарт спечели с 2:0 срещу гостуващия Вердер (Бремен) в двубой от 31-ия кръг на Бундеслигата. Кристиан Гентнер (13) и Беркай Йозджан (90) отбелязаха за бившия тим на Красимир Балъков.

В 13-ата минута Емилиано Инсуа центрира и Кристиан Гентнер отбеляза с глава отблизо. Домакините играха по-силно преди почивката и заслужено взеха попадение аванс. В 64-ата гостите пропиляха първото си голово положение. Марио Гомес се освободи и шутира от 19 метра - покрай вратата. В 90-ата "мерцедесите" вкараха и за 2:0. Анастасиос Донис направи хубав рейд отляво, подаде успоредно на голлинията към Беркай Йозджан, който реализира с удар от 13 метра.

И двата тима доиграват спокойно сезона, след като се отдалечиха от зоната на изпадащите.