Чочев и Палермо с разгромна победа

Българският халф Ивайло Чочев записа 90 минути за Палермо при победата на сицилианците с 3:0 у дома срещу Авелино в мач от 37-ия кръг на Серия “Б”. Два от головете на Палермо бяха от дузпи, изпълени точно съответно от Игор Коронадо в 9-ата минута и Александър Трайковски в 73-ата. Между тези две попадения гол за сицилианците отбеляза и Антонио Ла Гумина в 47-ата минута.

Палермо заема втора позиция в класирането с 63 точки. Толкова има в актива си и Парма - един от основните конкуренти на Чочев и компания за второто място, даващо право на директно класиране в елита. Парма днес спечели с 2:1 у дома срещу Карпи. Във врата на Палермо и Парма диша четвъртия в подреждането Фрозиноне, който е с 62 точки и мач по-малко. Лидер е Емполи със 73 точки (и мач по-малко). Днешният съперник на Палермо - Авелино, пък ще се опита в оставащите мачове до края на сезона да се задържи в италианската втора дивизия.

ПАЛЕРМО - АВЕЛИНО 3:0
1:0 Коронадо (9-д)
2:0 Ла Гумина (47)
3:0 Трайковски (73-д)