Бундеслигата отесня на Левандовски, но той няма насита (видео)

Не искащият да ходи в Реал Мадрид нападател Роберт Левандовски постави пореден рекорд с екипа на Байерн (Мюнхен). Днес той се разписа при успеха с 3:0 над Хановер 96 като гост в среща от Бундеслигата и вече има 105 попадения с екипа на баварците за първенство, което го прави най-резултатния чужденец в елита. Той задмина досегашното върхово постижение на Клаудио Писаро.

Полският реализатор беше точен с глава в 73-ата минута, а в 57-ата Томас Мюлер беше вкарал за 1:0 от спорно положение за засада. И двамата се бяха появили като смени, след като Юп Хайнкес даде почивка на половината си титуляри в навечерието на първия сблъсък с Реал в Шампионската лига. В 89-ата Себастиан Руди направи 3:0.

Хановер 96 - Байерн (Мюнхен)@@@
Гостите бяха с някои от резервите си. Дебют в професионалния футбол с екипа на шампионите записа Ларс Лукас Маи, който дори беше титуляр. 18-годишният играч от школата на баварците действаше като централен защитник.

Изненадата беше включването на Никлас Зюле в халфовата линия. Себастиан Руди, Хуан Бернат и Сандро Вагнер отново получиха шанс за изява, а на пейката започнаха Левандовски, Франк Рибери, Матс Хумелс, Хавиер Мартинес, Томас Мюлер и Йошуа Кимих.

Байерн вече е шампион и не играе за нищо в първенството. Хановер 96 пък е само на 6 пункта от опасната зона и се нуждае от точки, за да си гарантира спокойствието. Домакините преследваха изненадата с нападателното си трио в лицето на Мартин Харник, Ихлас Бебу и Никлас Фюлкруг.

Срещата на "HDI Арена" започна с висока преса от страна и на двата отбора, което гарантира бърза игра. Мюнхенци създадоха първите си чисти положения в рамките на няколко секунди в 17-ата минута, когато вратарят Филип Тшаунер последователно отрази изстрели на Вагнер и Зюле.

В 26-ата младокът Маи увисна и само намесата на Бернат запази нулевото реми към момента. Минута по-късно Свен Улрайх се намеси отлично след коварно засичане на Тимо Хюберс.

Байерн отговори със 100-процентов шанс пред Вагнер в 30-ата минута, но и този път Тшаунер намери начин да парира удара му с глава.

Хановер 96 - Байерн (Мюнхен) 0:3@@@

До края на полувремето и Тиаго Алкантара не успя да преодолее стража на Хановер 96.

На почивката Мюлер зае мястото на Робен и само три минути след подновяването на играта беше близо до попадение, но стреля в аут.

В 57-ата минута обаче германският нападател все пак успя да вкара - 1:0 за Байерн. Положението обаче беше дискусионно относно засада на Бернат при атаката. Реферите обаче прецениха, че всичко е било според правилата.

Домакините не успяха дори да упражнят нещо като натиск в стремежа си да не загубят и логично в 73-ата Левандовски се разписа за 2:0.

Минута преди края Руди покачи на 3:0 след нова добра атака на играчите в бели екипи.