Горяна Стоева започва защита на европейската си титла днес

Българката Горяна Стоева започва днес защита на европейската си титла по бокс за девойки в кат. до 51 кг, която спечели миналата година на шампионата в София. 18-годишната Стоева, която е и сребърна медалистка на континента при момичетата, ще боксира в следобедната сесия (от 14 ч.) срещу чехкинята Ленка Бернардова в спор за класиране на ¼-финалите. По същото време за своя първи мач в Италия ще излезе и Елина Георгиева в кат. до 54 кг.

За жалост надеждите ни за медал от шампионата вече са свързани само с представянето на девойките, тъй като и тримата ни боксьори загубиха своите двубои снощи. Ергюнал Сабри отстъпи пред арменеца Сейран Йегикян на 1/8-финалите в кат. до 49 кг с 1:4 съдийски гласа (28:29, 28:29, 29:28, 28:29, 28:29). Иван Атанасов загуби в доста оспорван мач от 1/8-финалите в кат. до 64 кг с 2:3 гласа от французина Али Галтие. При 75-килограмовите на същата фаза отпадна и Рами Киван след единодушно решение на съдиите в полза на руснака Данийл Тетерев. По-рано шампионата напуснаха и Якуб Чиновлиев (56), Венсан Киркоров (60), Иван Стаменов (81) и Лили Овчарова (57).