Милуоки разби Бостън и постави рекорд в мач №3

Милуоки съкрати изоставането си срещу Бостън в плейофите, след като не остави шанс на Селтикс в третия мач помежду им от първия кръг на Изток. Бъкс спечелиха категорично със 116:92 и така взеха първа победа, след като загубиха и двете си гостувания в щата Масачузетс преди това.

Крис Мидълтън завърши като най-резултатен за успеха на домакините и вкара 23 точки, които комбинира с 8 борби, 7 асистенции, 1 чадър и 1 отнета топка. Янис Адетокумбо добави 19 точки, включително и изпълнението на вечерта - прекрасна забивка през австралийския център на Бостън Арън Бейнс. Ерик Бледсоу и Джабари Паркър завършиха с по 17 точки, а Тон Мейкър вкара 14. Домакините поставиха клубен рекорд с общо 16 вкарани тройки.

Бъкс започнаха ударно и след първата част водеха с 15 точки, като бяха удържали съперника си до само 12 точки за 12 минути, а след това не отстъпиха назад нито за минута и заслужено триумфираха, намалявайки резултата в серията до 1-2.

Ал Хорфърд с 16 точки и Грег Монро с 15 бяха най-добрите рализатори за Селтикс. Джейсън Тейтъм вкара 14, а Джейлън Браун остана с 11.