Кавдански с цял мач при победа на Клермон Фуут

Българският защитник Мартин Кавдански започна като титуляр и остана на терена пълни 90 минути при успеха на Клермон Фуут над Орлеан с 4:2 в двубой от 34-ия кръг на френската Лига 2. С успеха Клермон Фуут се изкачи на четвърто място и има шанс за промоция в Лига 1.

Двубоят на стадион “Габриел Монпие” вървеше равностойно през първата част, която завърши 1:1, след като Готие Пино от Орлеан си наниза автогол в 16-ата минута, а халфът Хишам Бенкаид изравни в 40-ата. Обратът настъпи през вторите 45 минути. Първо в 53-ата Матиас Перейра-Лаг изведе домакините напред, а Людовик Айорк направи 3:1.

В рамките на три минути гостите останаха с девет души на терена, след като Бенкаид и Усман Сисоко бяха изгонени. Яник Артур Гомис успя да намали в 85-ата, но надеждите на гостите за поне точка рухнаха в 87-ата, когато Реми Дюгимон оформи крайното 4:2.